A Kaposmérő együttesét fogadtuk a bajnokság ötödik fordulójában, és főleg az első félidőben mutatott eredményes, jó játékunknak köszönhetően győztük le őket magabiztos játékkal 4-1-re.

Az első pillanattól kezdve a kezünkben tartottuk a mérkőzést, és ráerőltettük akaratunkat az ellenfelünkre. Ennek köszönhetően Waltner Róbert büntetőből volt eredményes a 10. percben, 1-0. Előnyünket Bohata Ádám duplázta meg, miután Waltnerrel kényszerítőzött, majd a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított, 2-0. A mérkőzés legszebb találatát Balogh László szerezte, aki a 33. percben egy jobb oldali beadást lőtt félfordulatból a hálóba, 3-0. A félidei eredményt Lackó Dávid állította be, aki a 41. percben érkezett a legjobb ütemben egy beadásra, majd pár méterről a kapuba passzolt, 4-0.

A fordulást követően is mezőnyfölényben futballoztunk, több helyzetet is kialakítottunk, de nem tudtuk tovább növelni góljaink számát. A Kaposmérő azonban egy kontratámadásból megszerezte szépítő találatát. A mérkőzés végére valamennyi nevezett játékosunknak lehetőséget biztosított a játékra Papp Zoltán.

Balatonlelle SE-Kaposmérői SE 4-1 (4-0)
Balatonlelle: Cezrula Dávid (Czebei Ádám) – Kiss Konrád (Balogh Bendegúz), Kenéz Szabolcs, Szabó Szabolcs (Makarész András), Balogh Botond – Neubauer Martin, Balogh László, Bohata Ádám (Böjte Patrik), Laczkó Dávid – Waltner Róbert (Somogyi Zoltán), Galgóczi Károly (Fila Géza)
G.: Waltner Róbert (10.), Bohata Ádám (29.), Balogh László (33.), Laczkó Dávid (41.), ill. Pati Milán (69.)

Már nincs hibátlan csapat a mezőnyben

Győzelmünknek – és a számunkra kedvezően alakuló további eredményeknek – köszönhetően sikerült közelebb zárkóznunk az élmezőnyhöz, már csak négy pont a hátrányunk a listavezető Balatonkeresztúr mögött. A Babócsa Nagybajomban, a Nagyatád Karádon veszítette el veretlenségét, a Balatonkeresztúr pedig csak döntetlent ért el a Segesd otthonában.

Az 5. forduló további eredményei: Mezőcsokonya-Marcali 4-2, Balatoni Vasas-Csurgó 5-1, Karád-Nagyatád 2-1, Somogyvár-Tab 1-1, Nagybajom-Babócsa 2-1, Toponár-Magyaregres 3-1, Segesd-Balatonkeresztúr 1-1