Nehéz talajú pályán, irreális időjárási körülmények között is óriási taktikai csata folyt a pályán a Keresztúr elleni rangadón.

Az év első hazai mérkőzésén a Balatonkeresztúr együttesét fogadtuk. Volt miért visszavágnunk Keszei Ferenc tanítványainak, hiszen ősszel – a 2. fordulóban – 2-1-es vereséget szenvedtünk, sőt az utolsó győzelmünk óta is – 2015 március 7. – majd két év telt már el. Az eső áztatta mély talajú pályán jó iramú mérkőzést és óriási küzdelmet láthatott a publikum.

Az első komoly lehetőség Balogh László előtt adódott, aki egyedül vezethette a kapura a labdát, ám lövését Babina hatalmas bravúrral hatástalanította. A találkozó 25. percében egy szögletet követően az első keresztúri lövést még sikerült blokkolnia a védelmünknek, ám pechünkre éppen – korábbi játékosunk – Börczi Bálint elé pattant a labda, aki kapásból a jobb alsó sarokba továbbított, 0-1. Ezt követően komolyabb gólszerzési lehetőség egyik csapat előtt sem adódott, jobbára távoli lövésekkel próbálkoztak a játékosok. A 42. percben Balogh Botond és Balogh László összjátékát követően utóbbi törhetett volna kapura a tizenhatoson belül, ám Kozma – sárga lapot érően – buktatta kilépő játékosunkat, Hegyi Attila pedig azonnal a tizenegyes pontra mutatott. Böjte Patrik állt a labda mögé, és magabiztosan értékesítve a büntetőt (Babina a másik irányba vetődött) még a szünet előtt kiegyenlített, 1-1.

A fordulást követően stabilizáltuk védelmünket, kezdeményezőbbnek is bizonyultunk, aminek köszönhetően némi mezőnyfölényt is magunkénak tudhattunk, ám ekkor még jól zárt a keresztúri védelem. Az 59. percben Böjte Patrik helyezte le a labdát szögletrúgáshoz készülődve, majd veszélyesen, a kapu irányába csavarta azt. Babina előtt álló támadónk és saját védője megzavarta a kapust, így a labda utat talált a hálóba, 2-1. Böjte második – ritkán látható – találatával pedig már nálunk volt az előny! Az utolsó fél órában mindent megpróbáltak a sárga mezes vendégek, de vagy a védelmünk tisztázott, vagy a lövések voltak pontatlanok, így sikerült megőrizni előnyünket, aminek következtében nagyon fontos három ponttal gazdagodtunk.

A mérkőzés legfontosabb eseményei egy idővonalon elhelyezve:

Balatonlelle SE-Balatonkeresztúr KSK 2-1 (1-1)
Balatonlelle: Czebei Ádám – Pap Máté (Bohata Ádám), Kiss Konrád, Kenéz Szabolcs, Gál Balázs (Laczkó Dávid), Balogh László, Fila Géza, Balogh Botond, Böjte Patrik, Gere Tamás, Neubauer Martin
Gól: Böjte PAtrik (42., 59.), ill. Börczi Bálint (25.)
Sárga lap: Fila Géza, ill. Horváth Dávid, Kozma Márk, Bakos Péter

Deákvári Antal: Jó iramú mérkőzésen kemény küzdelem alakult ki, amiből úgy láttam a mi csapatunk megérdemelten került ki győztesen. Izgalmas mérkőzés volt.

Keszei Ferenc: Érdemtelen győzelem nincs, a kapu előtti eredményesség döntött a Lelle javára, holott nekünk több gólszerzési lehetőségünk volt. Csapatom nagyszerűen küzdött és helyenként várakozás felett játszott az irreálisan nehéz talajon.