Ma délután tartalékos csapattal is mindvégig fölényben futballozva magabiztos, 3-0 arányú győzelmet arattunk a Marcali VFC ellen a Magyar Kupa megyei selejtező elődöntőjében.

A kezdő sípszótól kezdve magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, rövid időn belül kétszer is lábbal védett a Marcali kapusa, nem úgy a 37. percben, amikor Fila Géza szemfülesen, a félpálya közepéről lőtt hatalmas gólt, 1-0.

A fordulást követően sem változott a játék képe. Az 58. percben növeltük előnyünket, miután Balogh László és Waltner összjátékát követő beadásra Somogyi Zoltán érkezett pontosan a hosszú oldalon és senkitől sem zavartatva a kapuba belsőzte a labdát, 2-0. A végeredményt Waltner Róbert állította be, aki a rendes játékidő letelte előtt két perccel fejelt egy jobb oldali beadást követően a marcali kapujába, 3-0.

A Balatonlelle SE már biztosan ott lesz a 2016/2017. évi Magyar Kupa országos főtábláján.

Magyar Kupa megyei selejtező, 4. forduló

Balatonlelle SE-Marcali VFC 3-0 (1-0)
Balatonlelle SE: Czerula Dávid – Molnár Patrik, Makarész András (Balogh Bendegúz), Szabó Szabolcs, Kiss Konrád – Balogh László (Gere Tamás), Bohata Ádám, Somogyi Zoltán, Laczkó Dávid (Bór Norbert) – Fila Géza, Waltner Róbert
G.: Fila Géza (37.), Somogyi Zoltán (58.), Waltner Róbert (88.)

A másik elődöntő mérkőzésen:
Babócsa SE-Nagybajomi AC 4-2

A harmadik – ugyancsak MK országos főtáblát érő – helyezésért Nagybajomi AC-Marcali VFC mérkőzést rendeznek majd.