Fantasztikus rajtot vettünk, a hétközi Magyar Kupa győzelmet követően délután Waltner, Bohata, Laczkó és Galgóczi találataival a Csurgó csapatát ütöttük ki a bajnoki nyitányon.

Lellei helyzetekkel kezdődött a mérkőzés, a rekkenő hőség ellenére nagy iramot diktáltak játékosaink. Már az első pillanattól kezdve agresszívan, de sportszerűen azonnal visszatámadták az ellenfelet egy-egy labdavesztést követően. Nehezen alkalmazkodtak ehhez a harcmodorhoz a vendégek, sok labdát sikerült szereznünk már az ellenfél térfelén, melyekből rendre veszélyes helyzeteket dolgoztunk ki. Nem is váratott sokáig magára a vezetés megszerzése, a 10. percben Waltner Róbert vett le mellel egy baloldali beadást, majd lőtt védhetetlenül a hálóba, 1-0. Nem sokkal később szintén ő veszélyeztetett, de Beke bravúros mozdulattal a felső lécre tolta a labdát, majd Bohata lövése kerülte el centiméterekkel a Csurgó kapuját. A félidő közepére magára találtak a kék mezesek, és öt perc leforgása alatt három ziccert is kidolgoztak, szerencsére Czerula minden alkalommal résen volt, így nem sikerült túljárniuk az eszén. A találkozó 38. percében egy kapu előtti kavarodás után röviden szabadítottak fel a védők, a labda Bohata Ádám elé pattant, aki okos megoldást választva laposan a hosszú alsó sarokba lőtt, 2-0. Két perccel később érkezett a szépítő találat, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Markos használta ki rendezőtlen védelmünket, 2-1. Szerencsére még az első játékrészben sikerült visszaállítani a kétgólos különbséget, Bohata Ádám lövésébe ugyan még beleért a kapus, de mentenie már nem sikerült, 3-1.

A szünetben Galgóczi váltotta Filát. A második játékrészben is fölényben futballoztunk, ami a 67. percben érett újabb góllá, miután Galgóczi szaladt el a jobb oldalon, majd pontosan ívelt át a túloldalra, ahol Laczkó Dávid érkezett és szerezte meg csapatunk negyedik gólját, 4-1. A mérkőzés hajrájában Waltnert buktatták a csurgói védők a tizenhatoson belül, a büntetőt Galgóczi Károly értékesítette beállítva ezzel a végeredményt, 5-1.

A jegyzőkönyvben szereplő négy sárga lap nem tükrözi hűen a találkozó eseményeit, Béres játékvezető meglehetősen érdekes felfogásban vezette a mérkőzést, és ítélte meg a véleményes helyzeteket, ami után felmutatta a sárga lapos figyelmeztetéseket. Például nem ért sárga lapot Balog László elleni szabálytalanság, amikor hátulról, a nyakánál fogva rántották le csapatkapitányunkat…

Összességében lendületesen és szellemesen futballozva ilyen arányban is megérdemelten nyertük meg a mérkőzést. Győzelmünknek köszönhetően pedig azonnal a tabella élére álltunk!F

Balatonlelle SE-Csurgói TK 5-1 (3-1)
Balatonlelle, 150 néző
Balatonlelle: Czerula Dávid – Balogh Botond (Balogh Bendegúz), Szabó Szabolcs, Kiss Konrád, Neubauer Martin – Böjte Patrik (Molnár PAtrik), Laczkó Dávid, Balogh László (Somogyi Zoltán), Bohata Ádám – Fila Géza (Galgóczi Károly), Waltner Róbert
Gól: Waltner (10.), Bohata (38., 44.), Laczkó Dávid (67.), Galgóczi (79.)
Sárga lap: Szabó, Bohata, Kiss, Molnár