A Hévíz elleni második – hazai pályán lejátszott – osztálozó mérkőzés is döntetlennel zárult (0-0), de idegenben lőtt több gólnak köszönhetően a mieink örülhettek a lefújást követően!

A sonline.hu tudósítása az osztályozó visszavágójáról!

Az NB III.-as osztályozó visszavágóján sem bírt egymással a Balatonlelle SE és a Hévzí SK. A somogyi első osztály bajnokcsapata, így idegenben lőtt góllal jutott fel a harmadik vonalba.

Jó előjelekkel várhatta az osztályozó visszavágóját a Balatonlelle, hiszen idegenben egy-egyes döntetlent ért el a zalai bajnok Hévíz SK ellen. A párharc második mérkőzésén így egy nulla-nullás eredmény is somogyi feljutást ért volna. Bőzsöny János tanítványai azonban nem így álltak neki a mérkőzésnek. A hazaiak, akik eltiltás miatt két támadójukat, Balogh Lászlót és Körmendy Kevint is nélkülözték az összecsapás eléjén Laczkó Dávid és Balogh Botond lövésével veszélyezettek, Jánosa Tibor mindkét esetben bravúrral védett. A hévíziek az első negyed órát követően többet birtokolták a labdát, de igazán veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani. Czebei Ádámnak csupán egy lecsorgó szabadrúgást kellett kiszednie a bal alsóból. Az első játékrész hosszabbításában mégis a vendégek előtt adódott a meccs addigi legígéretesebb helyzete: egy szögletet követően Nedelkó János fejelt a felső lécre.

A második félidőben a küzdelem dominált. A hazaiak őrizték az odavágón szerzett előnyüket, míg a vendégek a lefújás pillanatáig becsülettel próbálkoztak, de balatonlelleiek stabil, taktikus védekezésével nem tudtak mit kezdeni. Igaz, Tóth Gergőnek egyszer sikerült kilépnie a védők közül, de óriási ziccerben mellé gurított.

A bajnokságban elért eredményei alapján mindkét fél megérdemelte volna a feljutást, de ez végül a Balatonlellének ikerült. A somogyiak így 2013 után ismét a harmadosztályban szerepelhetnek.

Balatonlelle SE–Hévíz SK 0–0
Balatonlelle, 1200 néző. V.: Kovács J. (Mohos, Rózsa).
Balatonlelle SE: Czebei – Neubauer, Hegedűs Gy., Kiss K. (Sallay, 76. p.), Balogh Botond – Pap M. (Benke, 65. p.), Kovács D. – Fila (Graszl N., 85. p.), Bohata, Laczkó – Pallósi. Vezetőedző: Bőzsöny János.
Hévíz SK: Jánosa – Pajor, Giber, Szi-Péter J., Nedelkó – Baráth, Varga M. – Vass Gy. (Tóth G., 73. p.), Horváth M. (Szi-Péter Zs., 70. p.), Horváth D. – Török M. Vezetőedző: Damina László.
Sárga lap: Pap M. (54. p.), Fila (60. p.), illetve Szi-Péter J. (44. p.), Tóth G. (89. p.).
Továbbjutott a Balatonlelle 1–1 -es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

A mérkőzésről készült összefoglalót a Generál International Transport támogatásával láthatják!