A Pápa ellen, hazai pályán kezdték meg labdarúgóink a 2019/2020-as bajnoki szezont a NB III. nyugati csoportjában.

Izgatotttan és bizakodóan várták a lellei szurkolók és játékosok egyeraánt az első mérkőzést a magasabb osztályban. A mieink kezdték jobban a mérkőzést, két komoly gólszerzési lehetőséget is sikerült kialakítani az első húsz percben, de Bánki – a vendégek kapusa – mindkét alkalommal bravúrral hárított. A játékrész derekán, egy védelmi hibát kihasználva Szabó Zsolt szerzett vezetést a Pápának (0-1) a 25. percben. A jó iramú mérkőzésen kemény belépőkkel tördelte a játékot a vendég csapat, a játékvezető érdekes felfogásban vezette a mérkőzést.

A második félidő elején mindent megpróbáltunk az egyenlítésért, de sajnos kimaradtak a helyzeteink. Ahogy iylenkor lenni szokott az ellenfél azonnal büntetett, a 72. percben egy szögletet követően Szabó Zsolt növelte két gólosra a Pápa előnyét (0-2). Cserékkel igyekeztünk frissíteni, de négy perccel később Császár Attila is betalált, amivel be is állította a végeredményt (0-3).

Összességében a rutinosabb, helyzeteit jobban kihazsnáló Pápa magabiztosnak tűnő eredménnyel gyűjtötte be a három bajnoki pontot.

Greenplan Balatonlelle SE – Pápai Perutz FC 0-3 (0-1)
G.: Szabó Zsolt (25., 72.), Császár Attila (76.)

A bajnokság második fordulójában az élvonalbeli Mol Fehérvár FC második csapatához látogatunk, újabb nehéz mérkőzés vár tehát labdarúgóinkra.